Dünya’nın en büyük kripto para borsaları

En büyük kripto para borsalar sıralaması her gün değişmese de işlem hacmi bakımından çok yoğun trafik alabiliyorlar.

Dünyanın en gelişmiş kripto para borsaları aynı zamanda en az 150 milyon insanın bilgi ve yatırım güvenliğinden de sorumlu. Bu sebeple yatırım yapabilecek borsa arayışı içerisindeyken en doğru hareket ilgili borsanın 24 saat içerisindeki işlem hacmi, internette hakkındaki yorumları gibi detaylar olmalıdır. Zaten insanların kripto para konusunda bilinçli olanları kripto para borsalarına yatırım yaptığı zaman yatırımlarının tamamını soğuk cüzdanına transfer ediyor ve bu sayede kendini güvene alıyor. Ama bilinçsiz kripto para yatırımcısı milyon lirasını herhangi bir borsada tutabiliyor. Bu da oluşabilecek her türlü kriz ortamında zaten tüm riskleri alabildiğini gösterir. Bu sebeple siz 5 TL dahi yatırım yapıyorsanız bu yatırımınızı mutlaka soğuk cüzdanınıza transfer edin. Kripto para borsaları her ne kadar güvenilir olsalar dahi başkasının elindeki borsaya güven olmayacaktır.

Örnek vermek gerekirse dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’nin ofisinin tam nerede olduğu dahi bilinmiyor. Çin’de mi, yarım küre içerisinde mi, Malta’da mı yoksa herhangi bir adada mı? Yani birkaç adres var ama CZ adı verilen Binance sahibinin hangi ülkede ve hangi konumda olduğunu sadece kendisi biliyor. O sebeple kripto para borsalarını sadece anlık alım ve satım dışında kullanmayın. Özellikle yatırımlarınızı bu borsalarda sakın tutmayın. Bu hayati önem taşıyor, bunun en iyi dersini ülke olarak Thodex adı verilen borsadan aldık.

Dünyanın En Güvenli Kripto Para Borsaları Hangileri?

Dünyanın en güvenilen 3 kripto para borsalarını size aşağıya madde madde listeledik. Lütfen incelemelerinizi ve araştırmalarınızı dikkatli bir şekilde yapın.

Binance Global

Dünyanın en güvenli kripto para borsası olarak görülen Binance, bir hafta içerisinde 137 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Bir gün içerisindeki işlem hacmi ise $65.651.231.241 gibi sıradan bir rakam. Binance bünyesinde 302 adet kripto para cinsini bulunduruyor. Binance’ye verilen güven rekoru ise 10. Binance bünyesinde tam 1053 çift bulunduruyor. Ama siz yine de Binance gibi devasa kripto para borsalarında yatırımlarınızı tutmayın.

Coinbase Pro

Dünyanın en güvenli ikinci kripto para borsası ise Coinbase Pro’dur. Coinbase, bir gün içerisinde 17 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Bir gün içerisindeki işlem hacmi ise $6.561.061.994 gibi bir rakam. Coinbase Pro bünyesinde toplam 60 adet kripto para cinsi bulunuyor. Coinbase bünyesinde tam 198 çift bulunuyır. Coinbase Pro’ya güven rekoru ise 10.

Kraken

Dünyanın en güvenli üçüncü kripto para borsası Kraken olduğu düşünülüyor. İkinci borsadan sonrası tamamen kişisel güven rekorunuza bağlı olarak değiştirilebilir. Ama Coingecko’ya göre üçüncü borsa kesinlikle Kraken. Coinmarketcap ise üçüncü borsayı Huobi olarak göstermiştir. Kraken bünyesinde 24 saatlik süreç içerisinde toplam $3.650.746.458 işlem hacmi gerçekleşmiştir. 14 milyon insana ev sahipliği yapan Kraken oldukça önemli bir kripto para borsasıdır. Kraken içerisinde 55 adet kripto para var. 281 adet ise çift ile neredeyse Binance’a yaklaşacak. Her zamanki gibi güven rekoru 10.

Huobi Global

En büyük dördüncü kripto para borsası olduğu düşünülen Huobi sadece işlem hacmi olarak dahi ikinci sıraya oturtmayı hak ediyor. Huobi global bünyesinde bir gün içerisinde $22.765.769.323 gibi bir rakam işlem olarak gerçekleşti. Huobi sadece 7 milyon insana ev sahipliği yaparken 325 adet kripto para cinsini bulunduruyor. 906 adet çifti bulunan Huobi’de güven rekoru 9.

Bir Cevap Yazın